magnify
formats

DGI TRÆNINGSSTÆVNE

Publiceret den 02/04/2014 af

DGI TRÆNINGSSTÆVNE

I lighed med de foregående år har vi DGI tr.stævne søndag den 13/4, her skal vi bruge nogle til at dømme, vi skal bemande en 5 mands bane med 6 kampe, en 7 mands med 6 kampe og en 7 mands bane med 8 kampe, se tiderne nedenfor.

 

BANEN 1 5 MANDS

10.00 – 11.30 3 kampe

11.30 – 13.00 3 kampe

 

BANE 2 7 MANDS

10.00 – 12.00 4 kampe

12.00 – 14.00 4 kampe

 

BANE 3 7 MANDS

10.00 – 11.30 3 Kampe

11.30 – 13.00 3 Kampe

man kan henvende sig til Per Møller på mail lfc@hotmail.dk eller mobil 40888369 hvis der er nogle der vil hjælpe med at bemande nogle af disse tider, se programmet her under.

Kamp Dag Dato Tid Række Rknr Pnr Hjemmehold Udehold Res Bnr R

355422 Søndag 13-04-2014 10:00 Dr. U-7 /5 940001 1 Grenå IF Sif Assentoft 2 1 1

355423 Søndag 13-04-2014 11:00 Dr. U-7 /5 940001 1 SIF Assentoft Grenå IF 1 1

355424 Søndag 13-04-2014 12:00 Dr. U-7 /5 940001 1 Sif Assentoft 2 SIF Assentoft 1 1

355425 Søndag 13-04-2014 10:30 Dr. U-8 /5 940002 2 ACN/GBIF Auning If 1 1

355426 Søndag 13-04-2014 11:30 Dr. U-8 /5 940002 2 SIF Assentoft / B (U9) ACN/GBIF 1 1

355427 Søndag 13-04-2014 12:30 Dr. U-8 /5 940002 2 Auning If SIF Assentoft / B (U9) 1 1

355848 Søndag 13-04-2014 10:00 Dr. U-9 /7 940004 3 Nørager boldklub AC Norddjurs 3 1

355849 Søndag 13-04-2014 10:30 Dr. U-9 /7 940004 3 Auning IF SIF Assentoft 3 1

355850 Søndag 13-04-2014 11:00 Dr. U-9 /7 940004 3 AC Norddjurs Auning IF 3 1

355851 Søndag 13-04-2014 11:30 Dr. U-9 /7 940004 3 SIF Assentoft Nørager boldklub 3 1

355852 Søndag 13-04-2014 12:00 Dr. U-9 /7 940004 3 AC Norddjurs SIF Assentoft 3 1

355853 Søndag 13-04-2014 12:30 Dr. U-9 /7 940004 3 Auning IF Nørager boldklub 3 1

355430 Søndag 13-04-2014 10:00 Dr. U-11/7 940006 4 AC Norddjurs Rougsø FF 2 1

355431 Søndag 13-04-2014 10:30 Dr. U-11/7 940006 4 AC Norddjurs (U10) Allingåbro If/Nørager BK 2 1

355432 Søndag 13-04-2014 11:00 Dr. U-11/7 940006 4 IF Midtdjurs Rougsø FF 2 1

355433 Søndag 13-04-2014 11:30 Dr. U-11/7 940006 4 Allingåbro If/Nørager BK AC Norddjurs 2 1

355434 Søndag 13-04-2014 12:00 Dr. U-11/7 940006 4 AC Norddjurs (U10) IF Midtdjurs 2 1

355435 Søndag 13-04-2014 12:30 Dr. U-11/7 940006 4 Rougsø FF Allingåbro If/Nørager BK 2 1

355436 Søndag 13-04-2014 13:00 Dr. U-11/7 940006 4 IF Midtdjurs AC Norddjurs 2 1

355437 Søndag 13-04-2014 13:30 Dr. U-11/7 940006 4 Rougsø FF AC Norddjurs (U10) 2 1

 
formats

OPSTART U8/9 DRENGE

Publiceret den 15/03/2014 af

OPSTART U8/9 DRENGE

U8 (1. klasse) og u9 2. klasse drenge starter udendørs træning torsdag den 20/3-14 kl. 17.15-18.30.

Træner er Daniel Thomsen og Emil Udsen.

Holdleder er Bjarne Thomsen.

Event. spørgsmål så kontakt Bjarne Thomsen på 21310483 eller på mail engkvist.thomsen@mail.com

vel mødt

træner teamet

 
formats

Nytårsappel

Publiceret den 05/03/2014 af

DSC_0026

Hej tredie & fjerde klasse!

Så er foråret på vej og fodbold sæsonen starter.

Nu skal vi i gang med at træne og spille udendørs. “Det bliver fedt”.

Der er nytårs appel på banerne ved klubhuset på Ebdrupvej.

Lørdag den 15 marts kl. 11:00

Appellen er fælles for både piger og drenge. Vi starter med ca. en times let træning på

banerne. Herefter inviterer vi spillere (- og forældre) på en forfriskning.

Tiden i klubhuset vil vi så bl.a. bruge til at informere spillere og forældre om den

kommende sæson, generel info mm.

Træningstiderne vil herefter være som skrevet nedenunder:

Pigerne.                                                                                                  Drengene.

Man- & torsdage 17:00-18:15                                                     Man- & onsdage 17:00-18:30

Alle er velkomne både nye og gamle.

Vi håber i har lyst til at være med. Har du ikke spillet fodbold før, er du selvfølgelig også

mere end velkommen til at komme og prøve det et par gange inden vi melder dig ind i

klubben. Er der bruge for yderligere information er I velkommen til at ringe til en af

trænerne

Pigerne kan ringe til Kim Maarup på nr. 2381 8997

Drengene kan ringe til Per Møller på nr.: 4088 8369

Det bliver sjovt og vi glæder os!

Med fodbold hilsen

Træner teamet

 
formats

Untitled

Publiceret den 17/02/2014 af

SPORTIGAN CUP 2014

Resultatliste:   Herrer senior                               1. Prügelknabe IK

                                                                                       2. Mere Saft

                                                                                       3. APRO Wind Grenå

                                                                                       4. KPI

                             Piger u 9                                         1. TST

                                                                                       2. Midtdjurs 1

                                                                                       3. Midtdjurs 2

                             Piger u 10                                      1. Midtdjurs 1

                                                                                       2. Midtdjurs 2

                                                                                       3. Dronningborg

                                                                                       4 Grenaa IF

                             Piger u 11                                      1. Christiansbjerg

                                                                                       2. Grenaa IF 1

                                                                                       3. Vejlby IK

                                                                                       4. KPI

                             Piger u 12                                      1. KPI / IFM

                                                                                       2. TRIF

                                                                                       3. BMI 2

                             Piger u 13                                      1. KPI / IFM 3

                                                                                       2. KPI / IFM 1

                                                                                       3. Grenaa IF 1

                                                                                       4. Grenaa IF 2

                             Piger u 15                                      1. KPI / IFM 1

                                                                                       2. KPI / IFM 2

                                                                                       3. Skødstrup

                                                                                       4. Grenaa IF

 

 

 

                             Piger u 18/Damesenior            1. Byens Guldsmed

                                                                                       2. SPORTIGAN Tørring

                                                                                       3. KPI 1

                                                                                       4. KPI 2

                             Drenge u 17                                  1. KPI / IFM 1

                                                                                       2. KPI / IFM 2

                                                                                       3. Simon er på ferie

                                                                                       4. KPI / IFM 3

                             Oldboys over 32                         1. KPI

                                                                                       2. MC Diamantskæring

                                                                                       3. Midtdjurs 1

                                                                                       4. Midtdjurs 2

                             Oldboys over 40/45                   1. SPORTIGAN udvikling

                                                                                       2. Basserne     

                                                                                       3. SPORTIGAN Kolind

                                                                                      

 
formats

Resultater Sportigan Cup

Publiceret den 10/02/2014 af

Sportigan Cup 2014

Resultatliste:   Drenge              U 12                    1. Mikkels Drenge

                                                                                       2. KPI

                                                                                       3. GIF 1

                                                                                       4. Østdjurs

                                                          U 13                    1. KPI 1

                                                                                       2. Manhattan

                                                                                       3. KPI 2

                                                                                       4. Hornslet

                                                          U 10                    1. HOG

                                                                                       2. HOG 2

                                                                                       3. Team Ebeltoft

                                                                                       4. Grenå IF

                                                          U 11                    1. Åbyhøj 1

                                                                                       2. IFM 1

                                                                                       3. IFM 2

                                                                                       4. Åbyhøj 2

                                                          U 15 A                1. ÅHF/GIF 1

                                                                                       2. KPI/IFM 1

                                                          U 15 B                1. ÅHF/GIF 3

                                                                                       2. Østdjurs

                                                          U 14                    1. Class of Romalt

                                                                                       2. Århus Syd

                                                                                       3. KPI/IFM 1

                                                                                       4. KPI/IFM 2

                                                          U 6                      1. Hadsten 1

                                                                                       2. Grenå IF

                                                                                       3. Hadsten 2

                                                                                       4. Åstrup/Hammelev

 

                             Drenge              U 7 pulje 14     1. Midtdjurs

                                                                                       2. Hinnerup 1

                                                                                       3. Brabrand 1

                                                          U 7 pulje 15     1. KPI 1

                                                                                       2. Hinnerup 2

                                                                                       3. Brabrand 2

                                                          U7 pulje 16      1. Nørager B.

                                                                                       2. Åstrup/Hammelev

                                                                                       3. KPI 2

                                                          U 8 A                  1. KPI 1

                                                                                       2. TRIF 1

                                                                                       3. Søndermarken

                                                                                       4. Midtdjurs

                                                          U 8 B                   1. KPI 2

                                                                                       2. Mørke 1

                                                                                       3. Nørager B.

                                                                                       4. TRIF 2

                                                          U 9 B                   1. Manhattan

                                                                                       2. SIF Assentoft

                                                                                       3. Hornslet

                                                          U 9 A                  1. Brabrand 1

                                                                                       2. Midtdjurs

                                                                                       3. Hornslet

                                                                                       4. Åstrup/Hammelev

 
formats

Generalforsamling 2014

Publiceret den 03/02/2014 af

Der afholdes generalforsamling KPI fodbold afd. torsdag d. 6 februar kl. 20 i KPI’s klubhus.

<

 
formats

Sportigan Kolind Cup – Program

Publiceret den 30/01/2014 af

Program til Sportigan Kolind Cup –

 
formats

Kolinds Herre Senior holder nytårsappel

Publiceret den 28/01/2014 af

Lørdag d. 1.2 holder herre senior nytårsappel kl 13.00.

Der vil blive en lille omgang træning, og derefter noget suppe med lidt Info fra trænerne, Mads Berg og Thomas Gerberg.

Alle er selvfølgelig velkommen.

 
formats

Nytårsappel U13 drenge

Publiceret den 28/01/2014 af

Nytårsappel U-13

Hej drenge og forældre.

I indbydes hermed til nytårsappel lørdag den

                                                                                      1. februar i Kolind.

Vi mødes omklædt kl. 10.00 og træner 1 time.

Efter badet er der kl. 11.15 varm suppe til spillerne, og vi informerer om den kommende sæson for både spillerer og forældre.

Vi forventer at alle spillerer er repræsenteret af forældre så vi kan lære hinanden at kende, samt at i kan komme frem med jeres holdninger.

Vi forventer at slutte ca 12.00

Venlig hilsen

U-13 træner-lederteam

KPI/IFM

 
formats

Kolind Stadion

Publiceret den 28/01/2014 af

Kolind Stadion er for andet år i træk blevet kåret til årets stadion.

http://ligabold.dk/news/76023

 
Close
loading...